podpora vaší imunity
podpora vaší imunity
Imunostimulace je vhodná u dětí, které jsou víc než 6 – 8 krát ročně natolik nemocné, že musí zůstat mimo kolektiv. Podle lékařů je vhodné začít s výživovými doplňky s obsahem účinných látek přírodního původu minimálně 1 měsíc před očekávaným obdobím zvýšeného výskytu chorob.
Mezi významné imunostimulanty patří:
Betaglukany jsou přírodní polysacharidy získávané z hub, řas, kvasnic, lišejníku a obilných zrn.
V tradiční čínské medicíně se pro svojeé celkově prospěšné vlastnosti betaglukany získané z hlívy ústřičné (Pleurotus ostreatus) používaly na podporu systému obranných mechanismů organismu už před více než 2000 roky. Zvyšují aktivitu různých buněk imunitního systému, a tím i odolnost vůči bakteriím, virům a parazitům. Při pravidelném užívání se náš organismus začíná bránit a je lépe připraven na skutečný infekční stav. Bezpečnost betaglukanů je klinicky prokázaná.
Doporučená denní dávka čistého betaglukanu je 250 – 500 mg. U dětí od 1 roku do 3 let se doporučuje 30 mg (ve formě sirupu), u dětí od 3 let pak 90 –100 mg (sirup nebo pastilky).
účinnosti multiIMUN tablet vs. placebo měřením sekrečního IgA (sekreční indikátor zvýšení imunity)
Zdroj: Testování, měření IgA a vyhodnocení klinického testu proběhlo ve Státním zdravotním ústavě, na oddělení speciálních potravin
Závěr: Průměrný nárůst IgA (indikátor zvýšení imunity) u zdravých pacientů činil 35%, doba užívání 30 dnů.
Doporučená denní dávka čistého betaglukanu je 250 – 500 mg. U dětí od 1 roku do 3 let se doporučuje 30 mg (ve formě sirupu), u dětí od 3 let pak 90 – 100 mg (sirup nebo pastilky).
Nukleotidy jsou všudypřítomné látky – jsou stavební jednotkou buněk všech živých organismů a účastní se všech biologických pochodů v organismu.
Nukleotidy jsou důležitou a z mnoha pohledů nepostradatelnou nutriční složkou. Klíčový význam mají v regeneračních procesech. Požadavky na přísun nukleotidů exponenciálně narůstají v období zátěže (fyzická, psychická, infekce). Nedostatek nukleotidů způsobuje významný pokles funkčnosti mechanismů specifické a nespecifické imunitní odpovědi.
Vitamín C se ve vysokých koncentracích nachází v buňkách imunitního systému, které ho potřebují pro svoji správnou funkci. Přispívá tak k normální funkci imunitního systému a k normálnímu energetickému metabolismu. Je to důležitý vitamín, který pomáhá snížit míru únavy a vyčerpaní a přispívá i k ochraně buněk před oxidačním stresem.
Vitamín C patří mezi esenciální látky, což znamená, že lidské tělo si jej není schopno vytvářet samo a musí ho přijímat v potravě. Na rozdíl od vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E a K) je vitamín C rozpustný ve vodě a tělo si jeho zásoby vytvářet nedokáže. To znamená, že se jím nemůže předávkovat. Ale pozor, nadměrné množství vitamínu C je zátěží pro ledviny.
Potřeba vitamínu C se mění s přibývajícím věkem. Zatímco dětem stačí denně 40 – 50 mg, dospívající a dospělí potřebují dvojnásobek (80 – 100 mg).
Přirozeně se vyskytující prebiotická vláknina, která upravuje střevní mikroflóru a přispívá tak k fyziologickému osídlení střeva. Dobře pracující střevní systém je základem imunity.